Zdrowie dziecka pod kontrolą

Zdrowie dziecka pod kontrolą – wyposażenie pokoju niemowlaka: Niemal każde małżeństwo chce po jakimś czasie założyć pełną rodzinę i może czekać na przyjście na świat dziecka. Ciąża to nie tylko szczęśliwy czas przewidywania i planowania przyszłości, ale może być również wypełniona napięciem, niepewnością i lękiem związanym z porodem. To nie tylko trudny czas dla mamy, to także trudny czas dla taty.

Ciąża to często czas, w którym młode matki zdobywają wiedzę na temat ciąży i porodu oraz samotnie wychowują swoje dzieci. Wszyscy wiemy, że książka nie powinna być wyznacznikiem tego, jak będziemy traktować dziecko, czego go nauczy lub jakiego zachowania się spodziewać. Kierujemy się zdrowym rozsądkiem i instynktem macierzyńskim, które w tej sytuacji są solidne.

Warto też dowiedzieć się, jak powinien wyglądać baby shower, jak często i nie tylko. Jednak to nie wszystko, bardzo cenną informacją są informacje, które podpowiadają nam jakich produktów do pielęgnacji niemowląt używać. Jego skóra jest bardzo delikatna i chłonie sto razy więcej szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach. Przeczytaj więc skład szamponów lub balsamów dla dzieci i poznaj marki produkujące naturalne i ekologiczne kosmetyki, które są w 100% bezpieczne dla delikatnej skóry niemowląt. Takie firmy można znaleźć nawet w Polsce, więc nie trzeba daleko jechać. Nie muszą to być kosmetyki zagranicznych firm o trudnych do wymówienia nazwach.

Meble do pokoju dziecięcego

Jeśli czekasz na przyjście na świat maluszka, na pewno masz już pomysł na pokój dla niego. Jeśli nie, to warto to rozważyć. Dlaczego jest to takie ważne? Rodzice często trzymają łóżeczko w swojej sypialni, aby można było ich usłyszeć, gdy płaczą, i mieć łatwy dostęp do łóżeczka, gdy trzeba je nakarmić. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Bo kiedy przychodzi czas, aby dziecko miało swój własny pokój do spania, okazuje się, że woli spać z rodzicami i nie chce nocować we własnym pokoju. Może być trudno skłonić dziecko do zaprzestania wspólnego spania z dzieckiem. Nawet jeśli uda Ci się przekonać dziecko do spania w domu, wróci w nocy do rodziców i ich obudzi. Jeśli więc maluszek od początku ma swój pokój, można go ustawić naprzeciwko lub obok pokoju rodziców, aby było go wyraźnie słychać, gdy płacze.

Kiedy już wiesz, jaki będzie Twój własny pokój dla Twojego dziecka, warto pomyśleć o tym, co się w nim znajdzie. Po pierwsze pamiętaj, że dziecko nie potrzebuje całego zestawu mebli. Wystarczy szafa, komoda na akcesoria do pielęgnacji i przewijania, łóżeczko i przewijak. Niezbędne są również dziecięce piżamy: dziecięce kocyki, cylindry, chusty do łóżeczka, a ostatnio modne są dziecięce kokony. Reszta rzeczy jest zbędna, ponieważ dziecko z wiadomych względów nie będzie ich używać. Ograniczmy się więc do spraw zasadniczych. Zanim jednak zaczniemy wybierać meble, przyjrzyjmy się, z czego są wykonane i jak to wpływa na małe dzieci.

Meble z naturalnego drewna

Zdrowie dziecka pod kontrolą
Zdrowie dziecka pod kontrolą

Jak wiadomo meble z litego drewna są bardzo drogie, dlatego powstają materiały, które doskonale imitują naturalne drewno. Są jednak zupełnie inne pod każdym względem. Naturalne drewno jest nie tylko przyjazne dla naszych oczu, co oznacza, że ​​wygląda dobrze wizualnie, ale jest również przyjazne dla naszych płuc. Osobom z problemami układu oddechowego zaleca się przebywanie w miarę możliwości w pokojach z meblami z litego drewna.

Niestety te tanie i powszechnie dostępne meble to tzw. sklejka. Wykonany jest z mieszanki troci wędrownej z wiórami drzewnymi i żywicą. Niestety ten ostatni składnik zawiera formaldehyd. Jest czynnikiem rakotwórczym. Ale nie ma się czym martwić, ponieważ nie jemy mebli, po prostu wkładamy do nich to, czego potrzebujemy. Jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje. Formaldehyd jest bezbarwnym, łatwopalnym gazem. Nie potrzebuje dużego ciepła, aby uciec, ale wystarczy temperatura pokojowa. Formaldehyd jest wchłaniany do organizmu przez płuca (tj. podczas wdychania powietrza w pomieszczeniu) i skórę (tj. gdy dotykamy mebli).

Wpływ na dzieci

Weź pod uwagę, że Twoje dziecko jest znacznie mniej odporne na wszelkie chemikalia, ponieważ wszystko jest szybko wchłaniane przez cienką, delikatną skórę. Tak więc dzieci zatruwają się, wdychając opary z nowych mebli ze sklejki. Formaldehyd może nie tylko sam powodować nowotwory, ale także stymulować skórę, błony śluzowe, choroby układu oddechowego i różnego rodzaju alergie. Staraj się więc nie narażać swoich dzieci na tak wiele chemikaliów i zamiast tego kupuj meble z litego drewna.

Jak wszyscy wiemy, takie meble są dość drogie. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj skupienie się na minimalizmie. Ogranicz ilość mebli i zastąp je np. roślinami, które oczyszczają powietrze w Twoim domu i produkują tlen. Obecnie modne są meble z palet i skrzyń, które świetnie się prezentują, a jednocześnie są niedrogie i wykonane z naturalnego drewna. Co więcej, tego typu meble nie wymagają do zabezpieczenia lakierów ani innych środków chemicznych. Wystarczy dokładne oczyszczenie szlifierką lub papierem ściernym oraz dobre nasmarowanie woskiem.