Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem. O co chodzi? W leczeniu stomatologicznym od wielu lat z powodzeniem stosuje się najnowsze technologie. Dzięki temu wizyta na fotelu dentystycznym nie jest już kojarzona z bólem i strachem. Najnowocześniejszą metodą leczenia stomatologicznego jest wykorzystanie do leczenia mikroskopu. Metoda ta jest bardzo precyzyjna, bezpieczna i wydajna. Niestety leczenie zębów w ten sposób nie jest tanie, ale z pewnością jest tańsze niż całkowite usunięcie chorego zęba i zastąpienie go implantem.

Mikroskop do leczenia kanałowego zębów. Dzięki tej metodzie leczenie jest o 50% skuteczniejsze niż metodami tradycyjnymi, ponieważ pozwala dotrzeć do najgłębszej części zębodołu, niewidocznej gołym okiem dentysty, a powodzenie leczenia zależy od prawidłowej i całkowite wypełnienie kanału korzeniowego.

Jak wygląda leczenie stomatologiczne przy użyciu mikroskopu

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem
Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem

Jak wspomniano wcześniej, mikroskopy są najczęściej stosowane w leczeniu kanałowym, chirurgii stomatologicznej oraz leczeniu chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Jego zastosowanie w leczeniu stomatologicznym pomaga w prawidłowej i precyzyjnej resekcji korzeni zębów, a także lokalizuje mikrourazy, rany i złamania zębów.

Za pomocą mikroskopu dentyści są w stanie określić kształt, długość oraz uszkodzenia korzenia zęba podczas leczenia. Zabieg ten zapewnia również wygodniejszą pozycję dla lekarza wykonującego zabieg oraz zapewnia równomierne oświetlenie pola pracy. Cały proces leczenia przy użyciu mikroskopu jest również znacznie krótszy niż tradycyjnymi metodami, dlatego jest polecany osobom, które na myśl o wizycie u dentysty czują się skrępowane. We wszystkich stomatologicznych zabiegach leczenia zmian próchniczych stosuje się również mikroskop.

Dzięki dokładnemu obrazowi pokazywanemu dentyście jest on w stanie oczyścić próchnicę w taki sposób, aby nie dotykała ona zdrowych części uzębienia i znalazła nawet najmniejszą próchnicę, która mogłaby doprowadzić do poważnego uszkodzenia zęba w przyszły. Podczas zabiegu mikroskop umieszcza się zwykle nad głową pacjenta w pozycji leżącej, co pozwala ciału na utrzymanie wygodnej pozycji, a także zmniejsza napięcie mięśni, które może powodować ból.

Leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem mikroskopu często uzupełniane jest również o endodontometr, szybką i łatwą, a przede wszystkim bezbolesną dla pacjenta metodę pomiaru długości kanału korzeniowego danego zęba. Dentyści przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonują zabieg najczęściej w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że ​​zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjentów siedzących na fotelu.

Nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również wysoki standard leczenia

W gabinecie, w którym podczas leczenia stomatologicznego wykorzystywane są mikroskopy, możesz mieć pewność, że jesteś pod opieką najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Obsługa takiego sprzętu wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności lekarza dentysty, co przekłada się również na jakość wykonywanych usług stomatologicznych stomatolog-24.com.pl. Dlatego za wizytę w takich placówkach trzeba będzie zapłacić więcej niż w zwykłym gabinecie stomatologicznym. Ponadto nowoczesne akcesoria ułatwiają proces gojenia.

W wielu gabinetach wyposażonych w nowoczesną technologię nie doświadczysz już nieprzyjemnego i niewygodnego wpychania glinianego wałka do ust w celu zmniejszenia wydzielania śliny. W tym celu stosuje się zwykle specjalne koferdamy, które izolują zęby od reszty jamy ustnej w sposób komfortowy zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.

Koszty leczenia

Cena takiej wizyty waha się od 500 zł do 2 500 000 zł w zależności od złożoności leczenia stomatologicznego. Wszystko zależy od tego, czy leczy się jeden, czy wiele korzeni. Ważne jest również to, czy leczony jest trzonowiec, czy siekacz, ponieważ budowa tych dwóch rodzajów zębów jest bardzo różna. Niestety w tej chwili NFZ w żaden sposób nie refunduje tego typu zabiegów, więc pacjenci muszą pokryć pełny koszt leczenia z własnej kieszeni.

W Polsce zabieg ten wykonywany jest najczęściej w dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk czy Bydgoszcz. Chcąc skorzystać z tego leczenia stomatologicznego, należy umówić się na wizytę w tradycyjny sposób w gabinecie prywatnym, gdzie następnie lekarz dentysta określi zakres leczenia. Pomimo wysokich kosztów metoda ta zyskuje poparcie, ponieważ leczenie stomatologiczne w ten sposób jest bardzo skuteczne i często nie wymaga kolejnych wizyt w poradni z powodu bólu danego zęba. Wszystko to dzięki dużej precyzji i dobrej widoczności, umożliwiającej lekarzowi prawidłowe przeprowadzenie zabiegu.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl