ProBook 450 – wydajny laptop biznesowy

Powstające serie laptopów biznesowych stały się szczególnie popularne w tych właśnie kręgach. Są to urządzenia wykorzystywane na co dzień przez firmy oraz przedsiębiorców stanowiące podstawowe narzędzie pracy. Jednakże w pierwszej kolejności warto skupić się na wyborze danego urządzenia zwracając przy tym baczną uwagę na kilka istotnych elementów.

Procesor

Zdecydowanie najwięcej uwagi należy poświęcić wydajności urządzenia, za którą odpowiedzialne są podzespoły determinujące bezpośrednio klasę laptopa. Procesor stanowi rdzeń całego sprzętu i to właśnie jemu należy przyjrzeć się nieco bliżej. Dobrej klasy jednostka powinna posiadać z reguły minimum cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie w graniach 3-4 GHz. Takie połączenie daje naprawdę zadowalające rezultaty w postaci stosunkowo dobrej mocy obliczeniowej.

Pamięć RAM

Następnym z komponentów jest pamięć operacyjna RAM. Przy tym elemencie zwracajmy uwagę przede wszystkim na dostępną ilość oraz rodzaj zastosowanych kości. Minimum niezbędne do prawidłowego działania laptopa to 8 GB, które spotkamy aktualnie w praktycznie każdym urządzeniu. Patrząc na typ kości szukajmy głównie najwydajniejszych modeli DDR4, które mimo, że są drogie to i najlepiej się sprawują. Bardziej budżetowym rozwiązaniem są pamięci DDR3, które nadal poprawnie się sprawują.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz procesora oraz pamięci warto bliżej przyjrzeć się zastosowanej matrycy – jej przekątnej oraz generowanej rozdzielczości. Ponadto dobrze gdy laptop posiada dysk SSD usprawniający codzienną pracę. Istotną rolę odgrywa także ilość złącz pozwalających podłączyć zewnętrzny sprzęt.

Dobór laptopa

Laptop HP ProBook 450 idealnie wręcz wpisuje się w wyżej wymieniony schemat. Urządzenie posiada procesor z serii Intel Core i5 6200U, standardowo 8 GB pamięci operacyjnej DDR4, dostęp do szybkiego dysku SSD oraz dużą matrycę o przekątnej 15,6 cala, która generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Zastosowanie procesora niskonapięciowego sprawia, że HP ProBook 450 jest laptopem energooszczędnym (więcej: http://www.beautylive.pl/probook-450/).

Obraz Pexels z Pixabay
Copyright © 2019