ProBook 440 – laptop biznesowy

XXI wiek jest szczególnym okresem rozwoju technologicznego. To wszystko sprawia, że laptopy stały się urządzeniami, które ciężko zastąpić innymi. Dotyczy to przede wszystkim sfer biznesowych oraz biurowych gdzie urządzenia te stanowią nieodzowne narzędzie pracy. Powstające serie laptopów biznesowych sprawiły jednak, że dobór odpowiedniego sprzętu może być nieco utrudniony. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Podczas pobytu w sklepie w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się samej konfiguracji sprzętu, a konkretnie podzespołom, które odnajdziemy wewnątrz. To od ich jakości zależeć będzie sama klasa urządzenia, a co za tym idzie płynność działania.

Najwięcej uwagi należy poświęcić doborowi procesora, który jest sercem całego zestawu i jednocześnie najważniejszym jego punktem. Spojrzeć trzeba na takie aspekty jak ilość dostępnych rdzeni czy taktowanie zegara. To podstawowe parametry w każdym modelu procesora. Dobrze jest również dobierać nowsze modele, w których zaimplementowano najpewniej technologie usprawniające działanie.

Bliżej przyjrzeć się należy także pamięci operacyjnej RAM, a konkretnie jej zainstalowanej ilości. Absolutne minimum to z pewnością 8 GB. Ważny jest ponadto rodzaj pamięci – DDR4 bądź DDR3 będą najoptymalniejszym wyborem jeśli mówimy o wydajności.

Jakiego laptopa kupić?

Jaki jednak model laptopa będzie idealny w biznesie? Z pewnością warto wziąć pod uwagę urządzenie HP ProBook 440, który wpisuje się wyśmienicie w powyższy schemat. Na pokładzie laptopa odnajdziemy przede wszystkim wydajny procesor z serii Intel Core i5 8265U, który jest w stanie osiągnąć taktowanie wynoszące 3,9 GHz (https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/149088/intel-core-i5-8265u-processor-6m-cache-up-to-3-90-ghz.html). Taki wynik zdecydowanie robi wrażenie. Owy model posiada ponadto 4 fizyczne rdzenie.

HP ProBook 440 może pochwalić się jak większość laptopów 8 GB szybkich pamięci operacyjnych typu DDR4, które pracują w częstotliwości 2400 MHz. Istnieje również możliwość rozszerzenia tego podzespołu o kolejną kość – maksymalna ilość wynosi w tym urządzeniu 32 GB.

Obraz rawpixel z Pixabay
Copyright © 2019